Dom
rekolekcyjny

R

Regulamin

Domu Rekolekcyjno-Formacyjnego Sióstr Niepokalanek w Szymanowie.

Zasady ogólne

Dom Rekolekcyjno-Formacyjny jest miejscem wyciszenia i modlitwy.

Osoby, które odprawiają rekolekcje indywidualne w naszym Domu zobowiązane są do zachowania ciszy.

Zasada zachowania ciszy nie obowiązuje grup warsztatowych lub innych zorganizowanych grup goszczących w Domu poza godzinami tzw. ciszy nocnej (22:00-7:00) chyba, że w czasie ich pobytu ktoś odprawia rekolekcje indywidualne.

Zasady ogólne

Na terenie całego obiektu, zgodnie z ustawą z dnia 8 kwietnia 2010 roku o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (Dz. U. Nr 81, poz. 529), obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów i wyrobów tytoniowych oraz spożywania alkoholu.
Złamanie zakazu palenia papierosów i wyrobów tytoniowych jest równoznaczne z wyrażeniem przez gościa Domu zgody na pokrycie kosztów dearomatyzacji pomieszczenia w wysokości 900 złotych

Zasady ogólne

Ze względu na wymagania ochrony przeciwpożarowej oraz ogólnego bezpieczeństwa w pokojach nie wolno używać grzałek, kuchenek mikrofalowych, grzejników, urządzeń gazowych, przyrządów lub aparatów zasilanych energią elektryczną, nie stanowiących stałego wyposażenia pokoju.

Nie dotyczy to suszarek do włosów, maszynki do golenia, ładowarek i zasilaczy urządzeń RTV oraz komputerowych. 

Osoby nie przestrzegające przepisów przeciwpożarowych podlegają sankcjom Kodeksu Karnego i Kodeksu Wykroczeń. Wzbudzenie fałszywego alarmu pożarowego powoduje płatny przyjazd Straży Pożarnej. W takiej sytuacji kosztami obciążony zostaje gość Domu.

Zasady ogólne

Prosimy o niezwłoczne informowanie personelu Domu o wszelkich usterkach i szkodach.

Zasady ogólne

Ze względów bezpieczeństwa goście Domu Rekolekcyjnego zobowiązani są do każdorazowego zamykania drzwi wejściowych oraz okien po wyjściu z pomieszczenia.

Zasady ogólne

Prosimy naszych gościu o gaszenie światła na korytarzach i w innych pomieszczeniach, gdy nie jest ono już potrzebne.

Zasady ogólne

Prosimy, aby nie wchodzić na teren parku okalającego klasztor w godzinach od 21:00 do 5:30 (w czasie wakacji do 6:00) . Pilnują go wtedy dwa groźne psy.

Zasady ogólne

Żywienie

Goście Domu Rekolekcyjnego przygotowują sami, w dogodnym dla siebie czasie, śniadania i kolacje, korzystając z przeznaczonych dla Nich produktów w samoobsługowej kuchni i jadalni, dbając o czystość i porządek.

Żywienie

Do dyspozycji gości pozostają: lodówka z zamrażarką, kuchenka gazowa, kuchenka mikrofalowa, opiekacz chleba, ekspres do kawy (na kapsułki Tchibo), czajnik elektryczny, dzbanek filtrujący, garnki, naczynia i sztućce.

Żywienie

Obiady podawane są Gościom w klasztorze, o umówionej wcześniej porze, zwykle jest to godz.14:00, w niedziele:13:00

Żywienie

Prosimy naszych Gości o spożywanie posiłków w kuchni i jadalni a nie w pokojach.

Żywienie

Koszty pobytu

Opłata za pobyt to ofiara. Dom Rekolekcyjny nie wystawia faktur.

Żywienie

Goście rezerwując pobyt w Domu Rekolekcyjnym zgłaszają ilość noclegów i posiłków. Można przyjechać ze swoim jedzeniem, rezygnując z wybranych posiłków Domu Rekolekcyjnego

Żywienie